Substansvärde

Sammansättning av Kinneviks substansvärde per 31 december 2017

BolagKinneviks andelAndel av SubstansvärdeVerkligt värde (Mkr)
Zalando32%37,6%34 097
Millicom38%23,1%20 942
Tele230%16,9%15 350
Global Fashion Group35%5,8%5 239
MTG20%5,1%4 646
Com Hem19%4,7%4 226
Quikr18%1,5%1 358
Bayport22%1,2%1 082
Betterment16%1,2%1 064
BIMA33%0,9%806
Qliro Group29%0,8%767
Westwing17%0,5%479
Babylon20%0,4%375
Home2417%0,2%218
Saltside61%0,2%195
Livongo3%0,1%105
Övrigt 0,8%725
    
Portföljvärde  91 673
Nettoskuld  1 062
Totalt Substansvärde  90 661