Substansvärde

Sammansättning av Kinneviks substansvärde per 30 september 2017

BolagKinneviks andelAndel av SubstansvärdeVerkligt värde (Mkr)
Zalando32%37,3%31 990
Millicom38%23,7%20 261
Tele230%16,6%14 207
Global Fashion Group35%5,8%4 983
MTG20%4,6%3 978
Com Hem19%4,6%3 930
Quikr18%1,7%1 498
Bayport22%1,3%1 079
Betterment16%1,2%1 061
Qliro Group29%1,0%822
Westwing17%0,5%445
BIMA33%0,5%393
Babylon20%0,4%371
Linio27%0,4%348
Metro100%0,3%289
Saltside61%0,2%195
Konga34%0,1%128
Livongo4%0,1%102
Home2417%0,1%91
Övrigt 0,5%459
    
Portföljvärde  86 539
Nettokassa/(Skuld)  -878
Totalt Substansvärde  85 661